GÜVENLİK SİSTEMLERİ

AXIS-P1435-E
DS-2CD1631FWD-IZ-(2.8-12)

IP KAMERA

IP kameralar ile alınan video kaydı, bir yazılım yardımıyla bilgisayar ortamında saklanabileceği gibi; Hybrid DVR(Digital Video Recorder) üzerinde veya NVR(Network Video Recorder) üzerinde de saklanabilir.

IP kameraların, router veya ev/ofis kullanımına uygun modemler üzerinde kullanmakta olduğu port ya da portların açılması (yönlendirilmesi) ile Internet bağlantısı bulunan herhangi uzak bir noktadan izlenebilmesi ve yönetilebilmesi mümkündür.

Modül ve Özellikler
Network IP kamera, Fast Ethernet bağlantısı üzerinden veri aktaran dijital video kameradır. IP kameralar eski nesilanalog kameralarla karşılaştırıldığında birçok avantaja sahiptir.
Herhangi bir yerden uzaktan yönetim
Dijital zoom
İnternet bağlantısı olan heryerde fotoğraf ve videogönderme yeteneği
Progressive tarama özelliği. Özellikle hareketli objelerdedaha net görüntü
İhtiyaca gore ayarlanabilen frame hızları ve çözünürlükler
İki yönlü iletişim.
Video analiz desteği
Minimum kablolama gereksinimi

Megapiksel network kameralar, bir milyon veya daha fazla piksel görüntüler elde edebileceğiniz megapiksel görüntü sensörü içermektedir. Bu, analog kameralar tarafından sağlanan çözünürlüğün en az iki katı daha iyi piksel çözünürlüğü demektir.

Yüksek çözünürlüğe sahip megapixel bir kamera yüksek çözünürlükle detaylı görüntü verebilirken, geniş kapsama alanıyla da görüntü alanınızı genişletir.

MOBESE SİSTEMLERİ

Bölge görüntüleme sistemi, halkın yoğun olarak bulunduğu ve geçiş güzergahı olarak bilinen yerlere konulan kameralar ile, bu kameralardan alınan görüntülerin merkeze sürekli olarak aktarılıp kaydedilmesinden oluşmaktadır. Toplumsal olayların oldukça yoğun olarak görüldüğü şehirlerde bu olayların en kısa sürede haber alınmasında, olayın büyüklüğünün belirlenmesinde ve gelişmelerin canlı olarak izlenmesinde olayın büyüklüğüne göre kuvvet kaydırılmasında ve yönlendirilmesinde önemli yararlar sağlayacak bir sistemdir.

Bölge görüntüleme sistemi, kanunlara aykırı olarak yapılacak olan toplantı ve gösterilerde, kimlik ve suç tespitine yönelik olarak kullanılabilecektir. Asayiş hizmetlerine yönelik olarak da fayda sağlayacak bir sistemdir. Özellikle asayişe müessir suçlara meyilli olanlar üzerinde caydırıcı etki bırakabilecektir.

Modül ve Özellikler
MOBESE’nin Önemli Özellikleri
Olayların Sayısal Haritada analizi·
Gelişmiş Veritabanı sorgulamaları yapabilme·
Kolay ve şifreli mesajlaşabilme·
Kolay ve etkin ekip koordinasyonu yapabilme·
Kolay ve doğru personel performans değerlendirmesi yapabilme·
Akıllı bir sistem olması·
Resim transferi yapabilme·

20171227AW263753_02
REGSentryAccess-705x685

PLAKA TANIMA SİSTEMLERİ

Mobese kurulduğu bölgenin şehir merkezi ve işlek caddelerinin yanı sıra bölge giriş çıkışlardaki kavşak noktalarına yerleştirilen kameralar ile trafik kontrolü ve araç takibi konusunda da oldukça etkili bir çözümdür. Uygun alt yapının oluşturulması kaydı ile Mobese kavşak noktalarından geçen tüm araçların kaydını görüntü olarak tutar ve hatta plaka tanıma sistemi sayesinde kavşak noktasından geçen tüm araçların plakalarını okuyarak veri tabanına yazar. Çalıntı araç bildirimi yapılan aracın plakası sisteme tanımlanır ise çalıntı aracın kavşak noktasından geçmesi anında sistem uyarı mesajı vererek komuta merkezini uyarır ve suçluların yakalanmasını sağlar. Sadece anında görüntüleme yapmak dışında plaka tanımlama yazılımı ile Mobese kavşak noktalarında güçlü bir takip sistemidir.

Plaka Tanıma Sisteminin Uygulandığı Yerler
Otoyol şehirlerin Giriş ve Çıkış Noktaları·
Köprüler ve Gişeler·
Sınır Kapıları·
Otoyol Kontrol Noktaları·
Otoparklar·
Hava Alanları·
Nizamiyeler·
Depolar ve Antrepolar·

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

Hırsız Alarm Sistemleri , küçük ve orta boy ticari işletmeler ile konutlar için vazgeçilmez koruyucudurlar ve günümüzde zorunlu ihtiyaç haline gelmiştir.Soygun Alarm Sistemleri, Alarm Kontrol Panelleri, keypadler, Sirenler , PIR Dedektörler, Duman Sensörleri, Infrared Bariyerler gibi sensörler ile mükemmel koruma sağlarlar. Kablolu Alarm Sistemleri ile Kablosuz Alarm Sistemleri gibi çeşitleri vardır. Birden çok Özelliğe sahip cihazlarımızla size hizmet vermekteyiz..

Modül ve Özellikler
Hırsız alarm sistemi tercih etmeniz durumunda kullanabileceğiniz teknik özellikler.
Kablolu hırsız alarm sistemleri
Kablosuz hırsız alarm sistemleri
Işın bariyerleri ve Beam Dedektörleri
Duman , Su , Gaz Dedektörleri.

burglar
WWWW

YANGIN İHBAR SİSTEMLERİ

Yangın anında ilk müdahalenin saniyeler içinde çok hızlı yapılması çok önemlidir. Kullanılan alan ve mekanlar içinde müdahale anında geç kalınması sonradan engellenmesi zor durumlar yaratır. Ortam sıcaklığı artar mahal içindeki camlar kapılar birer bombaya dönüşe bilir. Bu boyuttaki yangın sistemine müdahaleye çalışanları ve ortamda bulunanları ciddi tehlikeye atar. Bu korkulu anları yaşamamak için mahal içinde en kısa zamanda algılama sistemi var ise müdahale daha kolay olur kişi ve ortam daha az zarar görmüş olur. Yangın algılama sistemleri son zamanlarda giderek artmıştır. Artık bunun bir zorunluluk değil gereksinim olduğunu yaşadığımız ve duyduğumuz olaylarla farkına varmış durumdayız.

Bu konuda Türkiye Yangından Korunma Yönetmeliğinin yayınlanması ile hem kamu hem de özel sektörde yangın alarm sistemlerinin uygulama alanları genişlemektedir. Yangın sistemlerinin doğru ve hızlı şekilde algılama yapabilmesi çok önemlidir. Bunlar için mecburiyetin değil gereksinim olduğunu idrak ederek kaliteli ürünlerin seçilmesi ve yaptırdığınız algılama sistemi sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır.

Modül ve Özellikler
Genel olarak iki ana başlıkta toplanabilir.
Algılama Sistemleri (Adresli)
Konvansiyonel Algılama
Analog algılama sistemi küçük işletme ve uygulama alanları için uygundur. Belli bölge ve kapasiteleri vardır. Aynı bölgeye birden fazla dedektör bağlana bilir. Her yangın algılama paneli için kullanılacak alana göre duman dedektörü ısı dedektörü ihbar butonu ve sireni seçilmelidir. Yangınlarda ilk saniyeler çok önemlidir. Yangın söndürmede geç kalınırsa ortam tavlanır, sıcaklık tahammül edilemez boyutlara gelir, camlar infilak ederek yangın nefes alır ve hızla artarak devam eder. Bu boyutlardaki yangını söndürmek imkansızlaşır ve hatta can kurtarma ve tahliye dahi mümkün olmayabilir. Bu nedenle eğer yangın ilk anlarda algılanır ise lokal imkanlarla ve basit çözümlerle kolayca söndürülebilir. İşte bu ilk saniyeleri yangın ihbar sistemleri kazandırır.