MOBİL TELEKOMÜNİKASYON

Nartgrup,mobil operatörleri, kamu kurum ve kuruluşları ve özel sektöre telekomünikasyon altyapı konusunda hizmet vermektedir.

Güçlü teknik kadroya sahip proje ekibi ile survey çalışmalarından, altyapı tesisi sonrası bakım hizmetlerine kadar geniş bir yelpazede sunulan hizmetler, uluslararası proje yönetim ilkeleri doğrultusunda ve müşteri memnuniyeti hedefli gerçekleşmektedir.

Nartgrup, ülkemiz erişim altyapısının fibere dönüşümü projelerinin başından beri yer alarak fiber erişim altyapı ve sistemlerinde teknik altyapı ve deneyimini oluşturmuştur.

İnternet altyapısı ve GSM şebekesinde kurulum, devreye alma, işletme, bakım ve optimizasyon konularında profesyonel ekibimizin ürettiği çözümlerle; iş geliştirme, proje yönetimi ve müşteri memnuniyeti konularında kaliteli hizmetin sunulmasını hedeflemektedir.

Projelerimizin her adımında en doğru ve detaylı kalite kontrolü, hızlı ve direk bilgi alışverişi, iş akışının müşterilerimiz ile hızlı paylaşımını sağlamak amacıyla süreç ve saha takibi ve raporlama, hızlı lojistik için saha-ofis koordinasyonu gibi hususlar özellikle dikkate alınmaktadır.

Teknolojik yeniliklerin takibi ve insana yatırım ilkesini benimsemiş olan firmamız müşterisine kalite ve müşteri odaklı çalışma anlayışıyla hizmet vermektedir.

project-test

Mobil Saha İşletme

Merkezi yapılanmaya sahip 7/24 vardiya sistemi ile hizmet veren Helpdesk

Network Arıza Yönetimi

Network Önleyici ve Düzenleyici Periyodik Bakım Faaliyetleri

Bina İçi Çözümler (INDOOR)

Bina içi proje tasarımı

Anahtar Teslim Bina İçi Servisler ve Çözümler

Devreye alma / Entegrasyon / Operasyon servisi

Test ve kalite ölçümleri

pizul
project-test

Dış ortam hizmetleri

Proje Yönetimi / Planlama

Survey

Saha Kiralama, kontrat yönetimi

Güvenlik Sertifikası

2G/3G/LTE/5G Baz istasyonu,BSC,RNC saha kurulumları ve sahanın devreye alınması

Transmisyon HUB (Toplama merkezleri) kurulumu

Revizyon ve optimizasyon

Kule/Pole Kurulum ve Güçlendirmesi

İnşaat İşleri (Statik hesap,toprak analizi, kule beton vs.)

Düşük-Orta Yüksek gerilim enerji çalışmaları

Enerji abonelik

Altyapı işleri

Enerji Kablolama

Topraklama

Paratoner

Tel Çit

RF ve Kablo Kanalları

Shelter / Alüminyum Sistem Odası / Sistem Odası

Bentley-Systems-and-Topcon-Positioning-Systems-Launch-Joint-Venture-to-Close-the-Constructioneering-Advancement-Gap

Kiralama – Survey – Tesis – F/O – Transmisyon(R/L,SDH) – Kule – AG/OG – İklimlendirme

1. Kiralama
Cell Planlama Mühendisleri tarafından kurulumuna karar verilen bir GSM baz istasyonu için, yapılacak çalışmanın ilk adımı, istasyonun kurulacağı yerin kiralanmasıdır. Firmamız BÇO (Bölge Çözüm Ortağı) olarak bu alanda en iyi hizmeti sunmak için, yetkin personelleriyle düzenli, sistemli ve müşteri odaklı saha kiralama stratejisini başarıyla uygulamak için gerekli bilgi, deneyim ve donanıma sahiptir.

Bu kapsamda verilebilecek hizmetler;
Yeni İstasyon (New Site) kiralaması,
İstasyon Yer Değiştirme (Replacement) kiralaması,
Mevcut kira kontratlarının yenilemelerinin yapılması,
Mevcut kontratların tekrarlama ödemelerinin yapılması,
Mevcut istasyonlarda yapılacak teknik çalışmalar için ilgili kişilerden gerekli izinlerin alınmasıdır.

2. Survey
Konusunda uzman ve tecrübeli kadromuz ile; Kule Montaj surveyi, 2G-3G BTS montaj ve revizyon surveyleri, Fiber Optik backbone ve güzergah, FTTx Bireysel ve kurumsal müşteri ve backbone bağlantı surveyleri; transmisyon alanında SDH, DWDM, radyolink kurulum surveyleri; tüm baz istasyonu sistemlerinin kurulumu ile ilgili olarak BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu)’ya verilecek olan dosyaların hazırlanması işlemleri yapılır.

3. Tesis
Konusunda uzman ve tecrübeli kadromuz ile çevreye duyarlı ve standartlara uygun olarak; 2G ve 3G baz istasyonu montajları ve bunlarla ilgili olarak gerekli tüm inşaat ve enerji altyapı montajları, iklimlendirme sistemlerinin montaj ve revizyonları, montaj sonrası tüm teknik ölçümlerin yapılarak sistemlerin eksiksiz teslim ve kabul işlemleri yapılır.

4. F/O Kurulum
Resmi ve özel kurumlara fiber optik altyapı hizmetleri kapsamında; projelendirme, kazı, dolgu ve yatay sondaj uygulamaları, ayrıca yol geçişleri durumunun tespiti, fiber optik kablo döşeme işleri için etüt ve survey hizmetleri verilir.

F/O (Fiber Optik) alt yapı ve montaj çalışmaları kapsamında,

a. BB(Backbone) güzergah çalışmaları;
I. Resmi kurum proje onayı ve imalat izinlerinin alınması,
II. Fiber Optik BackBone tranşe imalatının belirlenen proje kapsamında gerçekleştirilmesi,
III. BackBone güzergahı Fiber Optik kablo çekim işleminin gerçekleştirilmesi,
IV. BackBone güzergahı Fiber Optik kablo sonlandırma ve OTDR testlerinin alınması,
b. FTTx Alt Yapı İmalatları;
I. Keşif ve Proje çalışmalarının yapılması,
II. FTTx Fiber Optik güzergahın oluşturulması,
III. Kabin montajının yapılması,
IV. F/O sonlandırma ve OTDR testlerinin alınması,
V. FTTx site SW aktivasyonu ve devreye alınması,
c. DATA Center uygulamaları ve yapısal kablolama çalışmaları;
I. Resmi ve özel kurum ihtiyaçlarının belirlenmesi (survey),
II. 19”, 21” rack kabin montajlarının yapılması,
III. UTP patcpanel montajları ve yapısal kablolama çalışması,
IV. Yapısal kablolama test ve devreye alınması hizmetlerini sunuyoruz.

5. Transmisyon Sistemlerinin Kurulum ve İşletmeye Alınması Konularında Sunduğumuz Hizmetler:
Firmamız, müşteri odaklı olarak, arazi şartlarına ve müşteri taleplerine uyugun, esnek araç ve ekipmanla donatılmış montaj ve işletmeye alma ekiplerimizle;
a. Kurulum ve işletmeye alınması planlanan transmisyon sistemleri için, sahada yapılması gereken, LOS (line of site) ve kurulum, surveylerinin tamamlanarak müşteriye raporlanması,
b. Kurulumu ve işletmeye alınması planlanan, ERICSSON, NEC, ALCATEL, CISCO, SIEMENS, MOTOROLA, NOKIA ve HUAWEI marka transmisyon sistemlerini ve R/L, R/L XPIC, TN, HDSL, DXX, TAN, SWITCH, ROUTER, PDH, SDH ve DWDM transmisyon ekipmanlarını içeren transmisyon şebekelerinin, koruma ekipmanlarının ve altyapılarının kurulumu amacıyla, gerekli planlama, döküman, personel, araç ve ekipman desteğinin verilmesi,
c. Kurulumu ve işletmeye alınması planlanan, transmisyon sistemlerinin ve altyapılarının oluşturulması, devreye alınarak mevcut şebekeye dahil edilmesi, konfigrasyon ve gerekli hallerde upgarade çalışmalarının yapılması,
d. Kurulumu ve işletmeye alınması planlanan transmisyon sistemlerinin, belirli kriter ve protokollere uygun olarak, yönetim ve denetiminin yapılabilmesi amacıyla gerekli altyapıların, Minilink Manager, SOM – Service On Microwave, SAM – Service Aware Manager, TETA ve CitySurf Globe gibi işletim sistemlerinin altyapılarının oluşturulmasıdır.

6. Kule
Kule sistemleri için sunduğumuz hizmetlerimiz;

Yeni kurulacak olan kulelerin yer tespiti,
Survey ve ön ataşmalarının hazırlanması,
Kule temel hafriyatının yapılması,
Alt montaj çalışmaları,
Üst montaj çalışmaları,
Süs betonu atılması,
Telçit ve topraklama tesisleri,
Kule montajlarının projeye ve standartlara uygun şekilde kabullerin yapılmasıdır.
Firmamız kule montajlarında iş güvenliğine ilk sırada önem vermiş olup tüm işlerimiz için bir İş Güvenlik Uzmanı, İnşaat Mühendisi ve Şantiye Şefi görevlendirilmiştir.

7. AG/OG
AG/OG sistemleri için sunduğumuz hizmetlerimiz;
Çalışan veya yeni kurulacak istasyonların enerji ihtiyaçları için enerji hattı güzergahının belirlenmesi, enerji hattı izinlerinin alınması, enerji hattının projelendirmesi, enerji hattının tesisi ve abonelik işlemlerinin yapılmasıdır. Bunlara ek olarak montaj sırasında gerekli kontrollerin yapılması ve standartlara göre kabullerinin yapılması hizmetlerinide sunuyoruz.
Bu çerçevede tüm işler için bir Elektrik Mühendisi ve bir Elektrik Teknisyenini sahada görevlendirilmektedir. Firmamız bünyesinde enerji konusunda uzmanlaşmış ekipler de bulunmaktadır. Bünyemizdeki bu ekipler, uzun süredir elektrik sektöründe çalışmış yetkin ve EKAT belgeli elemanlardan oluşmaktadır.

8. İklimlendirme
İklimlendirme sistemleri için uzman teknikerlerden oluşan ekibimizle sunduğumuz hizmetlerimiz;
Çalışmakta olan ve yeni kurulan baz istasyonların her tipte klima montaj ve revizyonlarının standartlara uygun olarak yapılması ve gerekli olan kabul ve garanti formlarının doldurulup garanti sürecinin başlatılmasıdır.